Sagopa Kajmer Fan

Forumdan Faydalanmak İçin Lütfen Üye Olunuz . . . !

Aksi Tatirde Konuları GöremeyebiLir, Mesaj Yazamaya BiLirsiniz ..

Lütfen 3 Saniyenizi Ayırıp Üye Olunuz .. !

Join the forum, it's quick and easy

Sagopa Kajmer Fan

Forumdan Faydalanmak İçin Lütfen Üye Olunuz . . . !

Aksi Tatirde Konuları GöremeyebiLir, Mesaj Yazamaya BiLirsiniz ..

Lütfen 3 Saniyenizi Ayırıp Üye Olunuz .. !

Sagopa Kajmer Fan

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sagopa KajmeR tuRne RöpoRtajı

|..yaşLı cocuK..|
    |..yaşLı cocuK..|
    Acemi Üye
    Acemi Üye

Aktiflik :
    Sagopa KajmeR tuRne RöpoRtajı Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Sagopa KajmeR tuRne RöpoRtajı Right_bar_bleue

Sagopa KajmeR tuRne RöpoRtajı Empty Sagopa KajmeR tuRne RöpoRtajı

Mesaj tarafından |..yaşLı cocuK..| C.tesi Haz. 27, 2009 1:24 am

Sagopa Kajmer Sahibinin Sesi ''22 Haziran''
    Selamu aleykum,
    Bu seneki turnemizin de sonuna geldik.bastan sona degerlendirmek gerekirse tum zamanların en buyuk turnesiydi bizim için.binlerce kisi hep birlikte söyledik şarkıları.ateşli ve kendinden geçmiş dinleyiciler,haykıranlar,büyük tezahurat ve nihayetinde moral dolu konserler…
    Herkese teşekkür ederim.Onca saat kuyruklarda bekleyenler,yılmayanlar,bana güç verdiniz sağolun.
    Tum konserleri birer birer anlatmak ve degerlendirmek isterim ama kısa tutmam daha uygun olacaktır.
    İstanbul daki konserler gerçekten görülmeye değerdi.en son seafest konserinde sahneye çıkacak grupların sahnede söyledikleri şeyler ve yetersiz ses sistemi haricinde hiçbir problem yaşamadık.
    Bizden sonra sahne alması planlanan REDD isimli grup sahneden birkaç uzucu laf fırlatmış.
    Benim konserimin ardından redd grubuna 8 kişi izleyici kalınca grup biraz ölçüyü kaçırmış.
    ''işte Türklerin müzik anlayışı bu,keşke Gülben ergenle sahne alsaydım,bundan sonra onunla sahne alacağım'' şeklinde konuşmuş.hatta ''konser kimsenin …kinde bile değil'' demiş.
    Bu gibi cümleler profesyonelim diyen bir grup için bir hayli amatörce.
    Madem kendinize bu denli güveniyorsunuz o zaman benim kadar dinleyiciniz olsun sizlerin konserini de beklesinler,sevgilerini de göstersinler.beğenmediğiniz türk dinleyicisi benim dinleyicimdir,oradaki birçok insan da benim ve kolera için oraya geldi.bu ağırınıza gitmemeli.sonuçta ben yıllardır bu işin kahrını çekiyorum.o nedenle bu insanlar benim bunu hak ettiğimi düşünmüşlerse haklıdırlar.kibirden vazgeçin,sabırla kendi yolunuzda iyi bir yere varmak için ilerleyin.şarkı sözlerinizde bahsettiğiniz şeyler çok kibar ama sahnede sarfettikleriniz çok kaba.demekki dürüstlükte bir eksik var.
    Redd grubuna yaptığım reddiye bu kadar.
    Feridun düzağaç da şunu demiş '' arkadaşlar bizi dinlemek mecburiyetindesiniz,dileyen lunaparka gidip eğlenebilir'' .ve bize selam söylemiş,tezhurat yaptırmış.bu Feridun düzağacın kendi büyüklüğüdür.sahneyede çıplak ayakla çıkmış bu da onun kendi tarzıdır.biz Feridun düzağacı seviyoruz.
    Fakat ferdun düzağaç tan önce sahne alan the models'a karşı ayıp ettiğinizi de belirtmem de yarar var.kimsenin bir sanatçı ya da grup sahnedeyken diğer bir sanatçı ismini babalayarak tezahurat yapması uygun değildir.bu ben olayım ya da başkası.şimdi ben yunus özyavuz nam-ı diğer ve nam-ı değer sagopa kajmer olarak models grubundan özür diliyorum.siz bu büyüklüğü keşke onlara destek vererek gösterseydiniz.benim bundan hiç hoşlanmayacağımı da önceden tahmin edebilseydiniz.
    Biraz kibar olmak lazım.biz kendi kalitemizi de bilen kişileriz.oradaki topluluğun bizim topluluğumuz olduğunu zaten biliyorsak diğer sanatçıları desteklemeli ve onlara moral vermeliyiz.ki sanat işi böyledir.moral ve motive şarttır.dünya sadece sagopa kajmerle yürümüyor.diğer grup ya da sanatçıları sevmesen de onlara ayıbetme.
    Soruyorum size rock sanatçılarının ve dolayısıyla rock dinleyicisinin fazlaca olduğu bir konserde sahne alan sagopa kajmerin sahnedeyken bu tip bir davranışa maruz kalmasını yedirebilir misiniz? Elbette hayır.o zaman bizler de herkese saygılı olacağız.konserde Allah diye bağırıyoruz ama konser öncesinde edepsizlik yapıyoruz.
    Bir de sagopa kajmer olarak sizlere büyük harflerle bir vasiyet bırakmak istiyorum
    BENİM KONSERİME ASLA İÇKİLİ GELMESİNLER VE EDEPSİZLİK YAPMASINLAR.
    İstanbul öncesinde Hollandadaydım.hiç Türkiyeyi aratmadılar.tek kelimeyli muhteşemdi.doğrusu bu kadarını beklemiyordum.kelimeler kifayetsiz.
    Ankara inanılmazdı.senenin en eğlenceli konserini ankarada verdik.ses düzeni muhteşemdi.abluka alarm,kolera ,joker ve breakers ve ben sahnede raks ettik resmen.dinleyici acımasızdı,yani olağanüstüydü.hiç durmadan eğlendik ve duygulandık.
    Okan fest istanbulda da aynen MF bizimleydi.nasıl anlatılır ki? Siz en iyi anlatanlarsınız.
    İzmiri özledim.gönlümüz egede kaldı.adanayı da çok özledim.hep adana üzerinden seyahat edip başka yere konsere gidiyorum.çok üzülüyorum.dinleyicim çok hararetli olduğundan dolayı bana adanada konser salonu veremiyorlar.verilen yerlerde bana ve bize uygun mekanlar değil.inşa'allah bir Açıkhava konseriyle buluşuruz nihayete varırız.
    Diğer şehirler de çok istekli.mesela biz bursayı çok seviyoruz,İzmit,Adapazarı ve adını saysam sayfalar alacak heryer herkes….desteğinizi hissediyoruz ve duygulanıyoruz.
    Şimdi ''ulan sago ne yağ çektin be millete'' diyen hasetşinaslar olacaktır.ama ben bunu tüm kalbimle söylüyorum tıpkı şarkılarımdaki gibi.siz söylediklerimle haşırneşir olun.
    Malumunuz ateşten gömlek video klibi servis edildi.maalesef ehl-i sünnet hakimiyetindeki işler pek destek görmüyor.işin içinde din mevzuu olunca en büyük destekler çıkarsızlıktan ötürü lafta kalıyor.
    Ateşten gömlek benim için özel bir video klibe sahip.yine de destek vermeyen Müslüman kardeşlerime de teşekkür ediyorum.belki videoda geçen askerler arap askerleri olmasaydı iş lehime dönerdi lakin ben arap tarafını tutuyorumJ)))
    Ve şu bir gerçek ki,ben kimse beni yayınlasın diye kimseye uygun klip çekmem,şarkı da kaydetmem.ben benim.ve beni seven böyle sevmeli.sakalım ve sürmem de çapulcu rapçi tayfasının diline dolanmış.oysaki ben Muhammedin (sallalahu aleyhi vesellem) yolunun tozuyum bire zındık işte gözüme çektiğim sürme de o yolun tozu asıl siz benim giydiğim adidaslara ,nikel ara kafanızı takın.o zaman size değer vereyim.ama siz HZ. Muhammed (sallalahu aleyhi vesellem) efendimizin sünnetine muhalif bir münafıksınız.benim dini alet ettiğimi düşünerek etrafa gıybet yayarsınız ama işin aslını bilseniz yoluma bende olursunuz.
    Bazı şeyleri söylerken biraz daha fazla düşünün.işin içinde Muhammed aşkına lafı varsa fazla kurcalamayın.din kullanılacak bir malzeme değildir.bana inanan inanır inanmayan bence gıybetimi yapmasın.ihtiyatlı olun çünkü hesap hepimizin.
    Kafile 2 projesi için vakit dolmak üzere.çok yakında birçok yer altı mc sisi ve grubu bu albümde raks edecek.harika haberler için bekleyin.
    Abluka alarm da kaynayanlardan.süper bir albümle geliyorlar.ilk albümden daha heyecanlı bir albüm.
    Laedri ve savaş Türkçe rapin emektar askerlerinden.ve bizden çok daha zor şartlarda kayıtlarını yapıyorlar emin olun ve kendi başlarına 2 kişi birbirini iteliyor.onları çok taktir ediyorum doğrusu.
    Kolera ve ben sagopa kajmer acayip bir düet albümle geliyoruz.biz bu işte varız.
    Daha da uzunca yazmak isterdim lakin vaktimin haddini aştım.sagopa kajmer olarak herkese namütenai teşekkürlerimi sunarım.sizlerle yola devam…
    Allah Celle Celalü e emanet olun ve maneviyatınızı hiçbirşeye değişmeyin.
    Elbet herkes ölümlüdür.

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 5:37 pm